Viimsi valla elanikud peavad saama öelda: “Viimsis on tore elada”.

Olen Viimsis elanud üle 60 aasta, siin on mulle armas kodupaik. Töötasin S. M. Kirovi nimelises näidiskalurikolhoosis elektriku ja sidetehnikuna. 2004. aastal teostasin ühe oma unistustest ja alustasin ettevõtjana, rajades oma firma, mis tegeleb elektri- ja valvesignalisatsioonitöödega. See on andnud mulle indu olla ühiskondlikult aktiivne ja keskenduda tegudele. Viimsi vallavolikogu liige olen aastast 2005 ja 2009. aastast olen ka Lubja küla külavanem. Lisaks olen Viimsi vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees ning maa- ja planeerimiskomisjoni liige. Olen Viimsi Pensionäride Ühenduse juhatuse liige.

Mind toetab kallis abikaasa Merle, kes aktsepteerib mind sellisena, nagu ma olen, 43 ilusat abieluaastat. Just ilusat, sest see on suur õnn, kui Su abikaasa on ka Su parim sõber ja tugi. Oleme üles kasvatanud neli toredat last, kes on meile kinkinud kümme lapselast.

Olen seisnud ja seisan edaspidigi selle eest, et Viimsis oleks rohkem vaba aja veetmise võimalusi. Panin aluse Põhjakonna trepi rajamisele, tänu millele saavad Pärnamäe ja Lubja küla lapsed ning nende pereliikmed otse üle mäe keskusesse kooli, trenni ja kinno. Kihk idee teoks teha püsis minuga lapsepõlvest, kui ma Vene ajal 1970-ndatel unistasin vabadusest – otseteest Lubja mäelt alla. See sai teoks 2017. aastal ja valmis ametliku kingitusena Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Lubja klindiastangule on rajatud minu initsiatiivil laste mänguväljak, kuhu on võimalik veelgi juurde lisada tegevusi nii eakatele kui noortele. Siinkohal on väga teretulnud ettepanekud Viimsi kogukonnalt, millega ala kõigi huvides sisustada.

Valminud on eskiisprojekt Armastuse pargile, mille asukoht on planeeritud laste mänguväljaku kõrvale. Tänases muutunud maailmas, kus pingelised ajad on külvanud kadedust, viha ja kurjust, võiks pargis olla rahulik koht iseendaga olemiseks. Koht, kuhu tulla, istuda, mõtiskleda ja täita oma mõtted armastusega ligimeste vastu. 

Vaata Armastuse pargi eskiisprojekti.

Viimsil ei ole oma peopaika ja laululava, kus pidada tähtpäevasid ja hoida jõus traditsioone. Oleme Lubja külaseltsiga aastaid korraldanud Lubja jaanitulesid, mis on kogukonna poolt väga soojalt vastu võetud. Nüüd on valminud eskiisprojekt Lubja klindiastangu ülemise serva terviserajale ja vaba aja keskusele koos Hiie laululava ning lipuväljakuga.

Vaata Hiie laululava eskiisprojekti

Lõin käed külge Viimsi discgolfipargi rajamisele ja panustasin skatepargi loomisesse esimese rambi ja valgustuse korrastamisega. Edaspidine eesmärk on koondada skatepark Viimsi Noortekeskuse allüksusena, et tulevikus kujuneks üks suur organisatsioon, mille alla kuuluks veel rohkem ekstreemalasid. Suureks toeks ja liikumapanevaks jõuks on nii Lubja küla kui ka Viimsi kogukond.

Minu 2017. aasta valimislubaduseks oli kaunite kunstide maja Viimsis, kus harrastada kultuuri, tegeleda muusikaõppe ja loovusega. See unistus on nüüd teostumas Viimsi Artiumi näol. 

Usun kindlalt, et mida rohkem teed, seda rohkem jõuad. Osalesin aprillikuus Keskerakonna spordiklubi väljakutses ja endalegi üllatuseks kõndisin 30 päevaga kokku miljon sammu, see teeb 33 333 sammu päevas. Me suudame palju, kui ümbritseme ennast tegusate ja õnnelike  inimestega. Just sellisena ma näengi Viimsit – tegusa, tervisliku ja õnnelikuna.

Et kõik ideed teostuks, kandideerin Viimsi vallavolikokku kohaliku omavalitsuse valimisel. Toeta mind oma häälega!

Loe lähemalt volikogu esimeheks kandideerimisest: “Raimo Tann – Keskerakonna volikogu esimehe kandidaat Viimsis”